מישלין צמיגים ומדוע הצמיגים כל כך חשובים

אני חושב שזו לא תהיה הגזמה אם אומר לכם שרוב האנשים לא מייחסים חשיבות לצמיגי המכונית. המכונית נוסעת? כשלוחצים על הבלמים היא עוצרת? זה נראה כל כך מובן מאליו עד שנראה ששום דבר לא יכול להיות אחרת. אבל יש סיבה טובה מאוד לכך שיצרני הרכבים המובילים יעדיפו מותגים ידועים כמו מישלין צמיגים על פני מותגים אחרים, שהצמיגים שלהם רק נראים “בערך” כמו משילין. לכל נהג חשוב לדעת: למה הצמיגים באמת כל כך חשובים ולמה אסור להקל בהם ראש.

צמיג גדול? שטח מגע קטן!

לפי הניסיון שלי, כשאנשים חושבים על צמיג הם רואים את עיגול הגומי השחור, מעין חישוק שכולנו מכירים. אבל הצמיג, גם אם הוא נראה יחסית גדול, עומד בעומס ממש בלתי נתפס. חישבו על זה ותבינו על מה אני מדבר: שטח המגע בין הצמיג לכביש, בכל רגע נתון, הינו קטן ביותר. על לא יותר מכמה סנטימטרים רבועים של גומי (גם אם מחוזק) תלוי ההיגוי של הרכב שלכם. על לא יותר מכמה סנטימטרים של גומי תלויה יכולת הבלימה של הרכב. על שטח קטן כל כך תלוי הנוחות, בלימת הזעזועים ובקיצור, כל מה שחשוב בזמן נהיגה.

מישלן צמיגים

הצמיגים וכושר העצירה של הרכב

במיוחד אם אתם נוהגים ברכב חדיש או חזק במיוחד, אתם מרגישים בוודאי ביטחון על הכביש. זה מעולה אם הרכב שלכם מצויד במערכות בטיחות חדישות, אבל שימו לב לעוד דבר שמתקשר עם צמיגי איכות כמו של מישלין צמיגים. אני מזכיר כי כאשר אתם לוחצים על הבלמים, ודמיינו בבקשה בלימת חירום בכביש מלא רכבים נוסעים, לא המנוע החזק הוא זה שאחראי לעצירה מהירה. למרחק בלימה כמה שיותר קצר.

כשאני יוצא מתוך נקודת ההנחה שהבלמים תקינים (וזה כמובן חשוב ביותר), הצמיגים הם אלה שלמעשה עוצרים את הרכב. צמיגים פחות איכותיים, שחוקים או לא תקינים – זה כל ההבדל בין שגרה רגילה לבין תאונה נוראה. זוכרים את הפעם ההיא שאופניים התפרצו לכביש או שכדור של ילד התגלגל כמעט מתחת לגלגלים ובלמתם ברגע האחרון? זוכרים את היום הגשום שבו כמעט הרגשתם שאתם מאבדים שליטה בזמן בלימה או בסיבוב? כשאתם מחליפים את הצמיגים, אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר. לי זה ברור. אני מקווה שעכשיו גם לכם. צמיגים טובים מצילים חיים!

מתי באמת נמדדת איכות הצמיגים

בתנאים רגילים, בנסיעה במהירות נמוכה, כשאין גשם, ברור שלא מרגישים הבדל מאוד גדול בין מישלין צמיגים לבין צמיגים של חברה לא ידועה. חשוב לי לומר שההבדל שבין צמיגים איכותיים לבין “סתם” צמיגים ניכר במיוחד בתנאים קשים. לא רק עצירת פתאום אלא גם כאשר הכביש רטוב. צמיגים מאיכות גבוהה יוכלו לשמור על אחיזת כביש הרבה יותר טובה. חשוב לי להזכיר לכם את הנתון הבא: בכביש רטוב, מרחק הבלימה יכול להתקצר ב-5 – 6 מטרים! בבדיקה של בלימה בכביש רטוב זוכים הצמיגים של מישלין בתוצאות מצוינות, פעם אחר פעם.

מישלין צמיגים, הערך המוסף שיש לצמיגים איכותיים

כן, יש צמיגים יותר זולים ממישלין. אבל זה נכון רק לכאורה ורק כאשר לא מביאים בחשבון את התמונה המלאה. לא רק בבטיחות מישלין מובילים. צמיגים איכותיים יותר מעניקים לכם יותר ערך, לאורך זמן. הצמיגים יותר עמידים, כך שצריך להחליף אותם לעיתים יותר רחוקות. חוץ מזה, צמיגים איכותיים מביאים להפחתה של ממש בצריכת הדלק. לטווח הארוך, צמיגים עמידים שחוסכים בדלק חוסכים לכם גם המון המון כסף.

צמיגים מהנים? יש דבר כזה

בוחני רכב ונהגים מקצועיים יודעים זאת, ללא ספק. שני רכבים זהים, אבל ממש זהים לחלוטין, יעניקו חווית נהיגה ואיכות נסיעה שונה בתכלית אם מורכבים בהם צמיגים שונים. זה פשוט, ממש כמו ששני אלופי ריצה יתחרו עם נעליים שונות. אם חשוב לכם ליהנות מנסיעה מהנה יותר, תחושת היגוי משופרת ונוחות, נסו את הצמיגים האיכותיים של מישלין. זה עד כדי כך פשוט.

בקיצור ולעניין – נסיעה בטוחה חשובה לכם ולא תתנגדו ליותר יציבות, היגוי משופר ונוחות. ללא ספק, גם הבטיחות, מרחק בלימה קצר ונסיעה בטוחה בכביש רטוב חשובים לכם. המסקנה ברורה, משקיעים בצמיגים והצמיגים משקיעים בכם. מישלין. בכל כביש, בכל יום, בכל עונה.

מישלין צמיגים
5 (100%) 1 vote