רוב בני האדם משקיעים לא מעט כסף בכלי הרכב שלהם, ולא רק כסף אלא גם תשומת לב – וגם כשמגיע הזמן או נוצר צורך להחליף צמיגים כדאי להתייחס לכך בכובד ראש. במיוחד מומלץ לתת עדיפות למוצרים של החברות המוכרות כמו מישלין.

120 שנים של חדשנות

מישלין (Michelin) היא חברה שנולדה על בסיס יזמות וחדשנות, והאיכויות האלה טבועות ב-DNA שלה ומתוות את הדרך שלה כבר יותר מ-120 שנים.

הצעד הראשון בדרך הארוכה שעברה החברה היה בסוף המאה ה-19. צמד האחים אדוארד ואנדרה מישלין שכללו המצאה קיימת, צמיג פניאומטי (שכבר נעשה בו שימוש לטובת אופניים, ע”י ג’ון דנלופ), והוסיפו את האפשרות לתקן בקלות פנצ’רים. פריצת הדרך הזו, שנרשמה כפטנט ב-1891, הפכה את הצמיגים לפרקטיים ובעצם התניעה את תעשיית ייצור הצמיגים לרכב.

חצי מאה לאחר מכן, כשהמין האנושי התאושש ממלחמת העולם ה-II, הציגה מישלין חידוש משמעותי נוסף: הצמיג הרדיאלי. עד 1946 הצמיגים בכלי הרכב נקראו דיאגונליים. הם היו כבדים מאוד, ולכן צריכת הדלק הייתה גבוהה. בנוסף הם נשחקו מהר מאוד ובעיה אפילו עוד יותר קשה הייתה הנטייה שלהם להתחמם במהירות (ובמיוחד במהלך נסיעה במהירות גבוהה, יחסית לאותה תקופה).

הפתרון של מישלין היה הפרדת השלדה לשני חלקים שונים, כרכס וחגורה. התועלת לציבור הרחב הייתה מידית וכללה גם רמת בטיחות גבוהה יותר וגם צריכת דלק נמוכה יותר. ב-1952 הושלם גם הפיתוח של צמיגים רדיאליים למשאיות, והחברה הצרפתית ביססה את ההובלה שלה בתחום.

התרומה של צמיגי מישלין למאבק במשבר האקלים

החדשנות של מישלין (Michelin) משפרת לא רק את מצבם של הנהגים אלא גם את זה של העולם (ובעצם של כל מי שחי על פני כדור הארץ). בימינו כבר אין ספק שההתחממות הגלובלית, וליתר דיוק משבר האקלים החמור, הוא תופעה שמאיימת על היכולת שלנו לחיות ברווחה ובנחת, ושחובה למצוא דרכים לצמצם את טביעת הרגל הסביבתית.

צמיגי מישלין הם דוגמה מצוינת ליכולת להמשיך ליהנות ממוצרים איכותיים במחיר סביבתי נמוך יותר. הצמיגים הירוקים של החברה מתאפיינים בתוחלת חיים ארוכה יותר בעד 50% בהשוואה לצמיגים אחרים, נתון נוסף שכדאי לדעת הוא ההתנגדות הנמוכה יותר של הצמיגים, בשיעור של כ-20%, כך שגם צריכת הדלק פוחתת משמעותית (בזכות הוספת צורן דו חמצני לתערובת שממנה מיוצרים הצמיגים).

כמו כן מתחייבים ראשי החברה להשתמש באנרגיה נקייה במפעלים שלה ולנטר את פליטת המזהמים, והתוצאה היא הפחתה של כ-30% מאז תחילת המאה. פעולה חשובה נוספת היא ייעור מחדש של מקומות שבהם בוצעה כריתת עצים לייצור הגומי לצמיגים.

מהיכן מגיעים הצמיגים לארץ?

בזכות היתרונות הרבים של צמיגי מישלין יבואן רשמי שלהם מייבא אותם לארץ. כדאי לדעת שהצמיגים לכל סוגי כלי הרכב (משאיות, מכוניות וגם אופנועים ואופניים) מיוצרים במספר רב של מדינות בעולם. בין השאר תמצאו מפעלים לייצור הצמיגים המתקדמים בארה”ב, קנדה, צרפת, ברזיל, תאילנד, ספרד, רומניה, גרמניה, סין, מקסיקו ועוד.

כשבוחנים צמיגי מישלין ארץ יצור הצמיגים היא נתון פחות קריטי. בקרת האיכות המחמירה של החברה מבטיחה שבכל מפעל הייצור יתבצע באופן מקצועי כך שהתוצאה תהיה צמיג איכותי, עמיד וחסכוני. עוד כדאי לדעת שהחברה משווקת את הצמיגים שלה בכ-170 מדינות בכל היבשות, ובכל מקום נחשבת למובילה ומוערכת מאוד.

צמיגי מישלן יבואן

כל היתרונות של הצמיגים של מישלין

הטכנולוגיות המתקדמות שבהן משתמשת חברת מישלין, ושאת חלקן כאמור היא גם פיתחה, והניסיון הרב שהצטבר בחברה מאז סוף המאה ה-19, כלומר יותר מ-120 שנה, מובילים לכך שהצמיגים שלה מתאפיינים במספר יתרונות משמעותיים:

א. צריכת דלק נמוכה.

ב. תוחלת חיים ארוכה במיוחד.

ג. חיסכון כספי – גם בזכות תוחלת החיים הארוכה, כך שהפעם הבאה שבה תצטרכו לקנות צמיגים תהיה לאחר זמן רב יחסית, וגם בזכות צריכת הדלק הנמוכה שמצטברת לכדי הפרש משמעותי לאורך זמן.

ד. חוויית נסיעה נעימה – הטכנולוגיות המתקדמות של מישלין הופכות את הנסיעה ברכב שבו מותקנים הצמיגים שלה לשקטה ונעימה במיוחד.

ה. מקסימום בטיחות – כידוע לאיכות הצמיגים יש השפעה ניכרת על רמת הבטיחות. בסופו של דבר זהו החלק היחיד שבא במגע עם הכביש, ולמעשה מדובר על שטח מצומצם מאוד של הצמיג שמספק את האחיזה והיציבות הדרושות בכל רגע, ולכן ממש לא כדאי להתפשר על איכות הצמיגים. דוגמה טובה מאוד לכך היא צמיג שנקרא Primacy 3 שמוגדר כצמיג לקיץ אבל מספק מרחקי בלימה נמוכים גם בכבישים רטובים ושומר על יציבות מרבית גם בסיבובים.

ו. ידידותיות לסביבה – יתרון שכאמור חשוב מאוד לקחת בחשבון בימינו.

איפה אפשר למצוא צמיגים איכותיים במחיר משתלם?

כשמחפשים צמיגי מישלין יבואן רשמי הוא כמובן האופציה המועדפת, וליתר דיוק פנצ’ריות שמורשות לשווק את המוצרים החדשניים. בדרך זו תוכלו להיות בטוחים שגם במכונית שלכם יורכבו צמיגים איכותיים במיוחד שיספקו ביצועים מרשימים לטווח ארוך.

מבחינת המחיר, קודם כל כאמור מדובר באופציה שחוסכת לכם לא מעט כסף לאורך זמן וכדאי לשקלל את הנתון הזה בבחירה. שנית, כדאי להיות עם היד על הדופק ולנצל מבצעים משתלמים. כאמור כשבוחרים צמיגי מישלין ארץ יצור הצמיגים פחות קריטית, כך שמגוון האפשרויות רחב יחסית, וכשמבצעים את הרכישה בפנצ’ריה אמינה ו-ותיקה, אפשר לישון בשקט בזכות הידיעה שברכב שלכם מותקנים צמיגים איכותיים.

Rate this post