עבודה מקצועית ואמינה בצמיגי זוארץ

כיצד לדעת שהגיע הזמן להחליף צמיגים

מתלבטים אם להשקיע בקניית צמיגים חדשים? כך תדעו אם אכן הגיע הזמן להחליף את אלה הקיימים:

עומק החריצים

הפרמטר הראשון שאותו יש לבחון כשרוצים לדעת האם הגיע הזמן להחליף את הצמיגים הוא עומק החריצים בהם.

העיקרון פשוט: אם העומק קטן מ-2-2.5 מ"מ, הרי שהצמיגים כבר שחוקים, אחיזת הכביש שלהם רופפת יותר ועל כן מומלץ לרכוש חדשים.

אינדיקציות לליקויים בצמיגים

ישנן אינדיקציות נוספות לכך שהצמיגים במכונית שלכם כבר לא במיטבם (דבר שכמובן פוגע ברמת הבטיחות של השימוש ברכב) ובהתאם מומלץ לבדוק אחת לשבוע את הצמיגים – פשוט להתבונן בכל הארבעה היטב כדי לוודא שאין עיוותים בדפנות, נפיחויות, סדקים (כולל זעירים) או סימני יובש ובלאי. אם אתם מתלבטים, גשו למוסך שאתם סומכים עליו ובקשו ממנו חוות דעת.

באופן טבעי שמירה על צמיגי הרכב (הקפדה על מילוי אוויר פעם בשבוע בדיוק על פי הוראות היצרן, הימנעות מעלייה על מדרכות ונסיעה בשטחים בעייתיים) תמנע פגעים שונים ותאריך את תוחלת החיים שלהם. אגב, גם מהירויות גבוהות מדי, בלימות חדות והאצות מוגזמות עלולות לגרום לבלאי מואץ.

צמיג קשיש? הגיע הזמן להחליף

אורך חייו של צמיג, גם אם הוא איכותי במיוחד, הוא עד 4 שנים – כך שאם במכונית שלכם מותקנים צמיגים שמתקרבים לגיל זה מומלץ בחום להתחיל לחפש צמיגים חדשים (והמהדרין אף יתעניינו באפשרויות קניית צמיגים חדשים כשאלה הקיימים חוגגים יום הולדת 3). את גיל הצמיג ניתן לחשב בהתאם לתאריך הייצור שלו המוטבע עליו – במתכונת של 4 ספרות, כשהשתיים האחרונות הן שנת הייצור והשתיים הראשונות מספר השבוע באותה שנה (למשל 2413 מציין את השבוע ה-24 ב-2013, כלומר יוני 2013).

מדד אחר לכך שהצמיגים שלכם ותיקים יתר על המידה הוא הקילומטראז' – אם הם כבר עברו למעלה מ-60 אלף ק"מ, מומלץ להחליפם גם אם לא עברו עדיין 3-4 שנים. מסיבה זו כדאי לרשום במקום בולט – הן ברכב והן בבית – את קריאת מד הקילומטראז' כשמתחילים להשתמש בצמיגים חדשים.

האם כדאי להחליף צמיגים בחילופי עונות?

במדינות שיש בהן חורף של ממש משתמשים נהגים רבים בצמיגים ייחודיים לעונה זו. בארץ, ברוב כלי הרכב, אין צורך בצמיגים ייעודיים (שהרי אין שלג, וגם הגשמים מועטים). כן מומלץ, ובחום, לבצע בדיקה קפדנית של הצמיגים כבר במהלך הסתיו, וזאת כדי לא להיתפס עם צמיגים שחוקים כשמתחיל לרדת גשם – זו עלולה להיות חוויה לא נעימה במיוחד!

כיצד לדעת שהגיע הזמן להחליף צמיגים
5 (100%) 1 vote