צמיגי ברידג'סטון- BRIDGESTONE

ברידג'סטון (Bridgestone) היא חברה יפנית, עובדה המבטיחה כי כל צמיג וצמיג המיוצר במפעלים השונים של החברה ברחבי העולם ייהנה מאיכות חסרת פשרות.
מי שבמכוניתו מורכבים צמיגי ברידג'סטון יודע בוודאות כי אפשר לנסוע עליהם בלב שקט, ובנוסף יכול להתהדר בכך שצמיגי ברידג'סטון הם גם הצמיגים המובילים במרוצי פורמולה 1.

ברידג'סטון (Bridgestone) הוא תאגיד יפני גדול שעיקר פעילותו הוא ייצור ומכירת צמיגים. המייסד שלו, שוג'ירו אישיבאשי, קבע כי מהות ברידג'סטון היא "לשרת את החברה עם איכות עילאית"', ומאז מקפיד התאגיד לעמוד בסטנדרט גבוה זה. בשנת 2014 הצהירה ברידג'סטון כי המטרה שלה היא להיות "Dan-Totsu", ביטוי יפני שפירושו "מובילה ללא עוררין ובהפרש ניכר" – ואכן מדובר בחברה עם הכנסות של עשרות מיליארדי דולרים בשנה, וצמיגים שנחשבים לחדשניים ומשובחים, ונמכרים בהצלחה בעשרות מדינות בכל רחבי העולם.

ברידגס'טון: עשרות שנים של חדשנות בלתי פוסקת ואיכות ללא פשרות

בשנת 1930 החל שוג'ירו אישיבאשי לייצר צמיגים במסגרת החברה המשפחתית בה עבד (ואשר התמחתה בייצור נעליים יפניות מסורתיות). שנה לאחר מכן הוא הקים חברה משלו, ברידג'סטון כמובן, שהלכה וצמחה והתפתחה ללא הרף. ב-1953 היא כבר הפכה לחברה הגדולה ביותר ביפן בתחום ייצור הצמיגים, עשור לאחר מכן הייתה לחברה הראשונה במדינה שמייצרת צמיגים רדיאליים, בשנות השבעים התרחבה למדינות רבות ובהן ארה"ב וב-1988 היא רכשה את פיירסטון (Firestone) שהייתה אז חברת הצמיגים המובילה בארצות הברית.

נכון להיום נמכרים צמיגי ברידגסטון בלמעלה מ-150 מדינות ברחבי העולם, ובשנת 2015 למשל עמדו הכנסותיו של התאגיד ממכירת צמיגים בלבד על למעלה מ-30 מיליארד דולר.

ההשקעה העצומה של צמיגי ברידג'סטון במחקר ופיתוח

צמיגי ברידג'סטון (Bridgestone) משקיעה מדי שנה מאות מיליוני דולרים במחקר ופיתוח, ובשנת 2015 הגיעה השקעה זו לשיא של כ-940 מיליוני דולרים.

את תוצאות המחויבות המלאה של ברידג'סטון לחדשנות ניתן לראות למשל בצמיגי הטורנזה והאקופיה, אשר מורכבים בין השאר בטויוטה פריוס החדשה. האקופיה (Ecopia) היא סדרת צמיגים שמבטיחה צריכת דלק נמוכה משמעותית, וזאת בזכות הפחתת ההתנגדות לצמיג, ואילו הטורנזה (Turanza) הם צמיגים אשר מספקים נהיגה שקטה, רכה וחלקה במיוחד, בזכות סוליה המיוצרת מחומרים מתקדמים, חריצים רחבים (יעילים במיוחד בפינוי מים כך שאחיזת הכביש תהיה מעולה גם כשהוא רטוב) וצירי רוחב ואורך קשיחים במיוחד.

גם צמיגים אחרים של ברידג'סטון מספקים אחיזת כביש אופטימלית ובהתאם חוויית נהיגה משובחת, כשבין השאר ניתן לציין את ה- D840, ה- B391, ה- S226 וה- D694.

עוד כדאי לדעת כי צמיגי ברידג'סטון משקיעה לא רק בפיתוח המוצרים הטובים ביותר שיש, אלא גם בתחומים המשיקים לצמיגים – וכך למשל ב-2016 הודיע התאגיד היפני כי פיתח שיטה לאבחון מדויק ומהיר של מחלה נפוצה הפוגעת בעצים המשמשים את תעשיית הגומי (מחלה שחשוב מאוד לאבחן במהירות, שכן אחרת יערות שלמים עלולים לקמול).

הצמיגים של ברידג'סטון ראשונים גם במרוצים

את צמיגי ברידג'סטון ניתן למצוא במגוון רחב במיוחד של כלי רכב: כל סוגי המכוניות הפרטיות כולל רכבי 4 על 4, משאיות, אוטובוסים, אופנועים, קטנועים – וגם במכוניות מרוץ.

החתירה המתמדת לאיכות עילאית והשאיפה להוביל הביאו את ברידג'סטון לדוכן המנצחים בכמה מהמרוצים המוכרים ביותר בעולם הספורט המוטורי. תחילה הפגינו הצמיגים של ברידג'סטון ביצועים משובחים במרוצי גרנד פרי יפניים, ב-1995 החלה החברה (תחת המותג פיירסטון) לקחת חלק באינדיאנפוליס 500 (מרוץ יוקרתי במיוחד בארה"ב) ובתחילת המאה ה-21 הייתה ברידג'סטון שותפה ל-5 זכיות של מיכאל שומאכר ופרארי בפורמולה 1. במשך מספר שנים אף הייתה החברה הספקית הבלעדית של צמיגים למרוץ זה – מהידע והניסיון שנצברו במסגרת המרוצים נהנה כל מי שמרכיב צמיג של ברידג'סטון ברכב שלו.

אולי יעניין אותך גם: צמיגים במבצע

צמיגי ברידג'סטון- BRIDGESTONE
5 (100%) 3 votes