צמיגי דנלופ- DUNLOP

בשנת 1888 רשם הסקוטי ג'ון דנלופ פטנט לצמיג פנאומטי– ומאז ועד היום צמיגי דנלופ (Dunlop)
הם שם נרדף למצוינות, חדשנות ואחיזת כביש איכותית במיוחד.

אגב, חברת דנלופ עצמה, שהוקמה ע"י ג'ון (ביחד עם נשיא איגוד רוכבי האופניים באירלנד) בשנת 1889, כבר אינה קיימת עוד במתכונתה המקורית: מאז שנת 1985 מיוצרים הצמיגים האיכותיים ע"י יצרנים שונים ברחבי העולם אשר רכשו את הזכויות וכמובן גם את הידע לשם הבטחת השמירה על הרמה הגבוהה, ולמעשה מאז השביחו עוד יותר את הצמיגים. בצפון אמריקה, אירופה ואוסטרליה מיוצרים צמיגי דנלופ ע"י גודייר (Goodyear), ובסין, יפן, מדינות נוספות באסיה, באפריקה, אמריקה הלטינית וכן ברוסיה המותג שייך לתאגיד יפני גדול בשם סומיטומו (Sumitomo), שהוא הבעלים גם של צמיגי פלקן.

המהפכה של צמיגי דנלופ

חברת דנלופ הוקמה כאמור בשלהי המאה ה-19 וזאת לאחר שג'ון בויד דנלופ החליט – על-מנת לעזור לבנו הקטן לרכב על תלת אופן – לפתח צמיג יעיל ונוח לנסיעה. ג'ון בויד לא רק החליט לפתח אלא גם הצליח בכך, רשם פטנט על ההמצאה שלו ובכך בעצם הניח את היסודות לצמיגים הנוחים והמשובחים שכולנו נוסעים בעזרתם כיום (אם כי יש לציין שעוד לפניו רשם סקוטי אחר, וויליאם תומפסון, פטנט דומה, אבל בתקופתו של תומפסון עדיין לא ניתן היה להפוך את הרעיון למציאות בשל מגבלות התעשייה של אותם ימים).

תוך זמן קצר זכו צמיגי דנלופ לשם טוב וזוהו עם ביצועים מרשימים – ובפרט לאחר שבשנת 1902 מי שזכה במרוץ יוקרתי מפריז לווינה היה נהג שבחר בצמיגים החדשניים של דנלופ.

חדשנות מתמדת

מאז ומתמיד השקיעה חברת דנלופ מאמץ ניכר וסכומי כסף גבוהים במחקר ופיתוח צמיגים יותר ויותר משוכללים.

בפרט הושם דגש על 4 נושאים: שיפור רמת הבטיחות, הפיכת כל צמיג שיוצא מפסי הייצור של החברה לכזה המתאפיין ברמת עמידות גבוהה שמבטיחה תוחלת חיים ארוכה, אחיזת כביש מיטבית והקטנת צריכת הדלק (ככל שלצמיג התנגדות קטנה יותר, כך צריכה הדלק נמוכה יותר).

דוגמה טובה לשיפור רמת הבטיחות של צמיגי דנלופ היא פיתוח חיישנים שמזהים ירידה חדה ומהירה של לחץ האוויר בצמיג. בזכות טכנולוגיה חדשנית זו מקבל הנהג התרעה מידית על אובדן האוויר בצמיג ויכול להגיב בהתאם ולא לאבד שליטה על הרכב. חיישנים אלה כבר מותקנים בפועל בחלק מדגמי הצמיגים וכמו כל פיתוח טכנולוגי חדש מן הסתם תוך זמן לא רב הם יהפכו לסטנדרט מקובל וישפרו באופן דרמטי את היכולת שלנו להתחמק מתאונה כשהצמיג נפגע מסיבה כזו או אחרת.

צמיגים לכל סוגי כלי הרכב

מהחדשנות והאמינות של צמיגי דנלופ יכולים ליהנות בעלי כל סוגי כלי הרכב – בעלי מכוניות משפחתיות שמן הסתם מחפשים צמיגים יציבים ועמידים שמקנים אחיזת כביש אופטימלית, חובבי הנהיגה היותר ספורטיבית שזקוקים לצמיגים שמאפשרים ביצועים מרגשים (כמובן לא על חשבון הבטיחות), ובעלי רכבי שטח שמבחינתם עמידות מקסימלית היא חובה כדי לצלוח כל תוואי שטח.

כמו כן ישנם צמיגים של דנלופ עבור משאיות, אוטובוסים, טרקטורונים ואופנועים.

צמיגי דנלופ- DUNLOP
5 (100%) 2 votes